Grupa średniaków

Cześć, to My Wesołe Średniaki.

Jesteśmy 3 i 4 latkami. Nasza grupa jest malutka, bardzo kameralna, jest nas tylko dziesięcioro przedszkolaków. Dzięki temu nasza pani ma dla każdego z nas dużo czasu, a kiedy jest potrzeba pomaga, wspiera, rozmawia indywidualnie. Dlatego czujemy się bardzo bezpiecznie i jak mówią nasi rodzice „rozwijamy się zdumiewająco ekspresowo”.

Chętnie poznajemy świat ten daleki i ten bardzo bliski, nas otaczający, mamy dużo wycieczek. Pomagają nam w tym karty pracy "Ciekawa zabawa".

Rozwijamy nasze umiejętności i zainteresowania, chętnie uczestniczymy w zajęciach, zwłaszcza kiedy razem z naszą panią przeprowadzamy różnego rodzaju eksperymenty.

Często  uczymy  się  poprzez  zabawę  na  świeżym powietrzu.  Uwielbiamy  nasz  ogródek  przedszkolny.

Wykorzystujemy  nowoczesny  sprzęt  i nowoczesne  technologie  np. FUN FLOOR,  tablicę  interaktywną, klocki MAMUTICO, skrzynię  manipulacujną, itp.

Chętnie uczestniczymy w programach i projektach, które opracowały nasze panie.

Codziennie uczymy się języka angielskiego realizując Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności  "Dwujęzyczne dziec/Bilingual Future".

Lubimy różne gry i zabawy ruchowe, zajęcia muzyczne i plastyczne. Najbardziej jednak lubimy wspólnie bawić się pacynkami, ochoczo odgrywając powierzone nam role.

Uwielbiamy słuchać czytanych przez panią książek dla dzieci, szczególnie miło jest gdy leżymy sobie na leżaczkach i odpoczywamy.

Uczymy się zasad współpracy, koleżeństwa i wspólnoty, szacunku do starszych i młodszych,  nie tylko w swojej grupie ale też w grupie koleżanek i kolegów młodszych.  Często wykorzystujemy elementy pedagogiki Montessori.

Jesteśmy twórczymi i bardzo pomysłowymi przedszkolakami.

Wspólnie uczymy się zasad bezpieczeństwa i zgodnego współżycia w grupie.

Jesteśmy koleżeńscy i bardzo weseli.