Kadra BRZESZCZE

Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie - naucz. Jeśli nie wie - wytłumacz. Jeśli nie może - pomóż." - Janusz Korczak

EWA – Dyrektor naszego przedszkola. Dba o sprawy organizacyjne i zarządza naszą placówką. Czuwa nad właściwym funkcjonowaniem przedszkola. Wyznaje wartości chrześcijańskie oraz rodzinne, które są fundamentem działania naszej placówki. W swojej pracy szerzy ideę: "służyć dzieciom, pomagać rodzicom z Panem Bogiem", która swoją radą i ciepłym słowem wspomaga dzieci, rodziców oraz nauczycieli.

"Nie wystarczy, aby dzieci były kochane trzeba, aby jeszcze o tym wiedziały". - Św. Jan Bosko

ILONA – Wicedyrektor naszego przedszkola, nauczyciel, pedagog. Pomaga w  rozwiązywaniu wszelkich problemów i robi to z pasją i sercem. Chętnie dzieli się ciepłym słowem i mądrością i doświadczeniem  z dziećmi, rodzicami i wszystkimi pracownikami. Cudowny wyjątkowy człowiek. Radość dziecka z osiągniętego sukcesu i sukcesu przedszkola, uskrzydla ją i dodaje energii do pracy na kolejne dni"

"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali." - Jan Paweł II

KASIA – pracuje ze Starszakami. Chętnie pomaga dzieciom w rozwijaniu ich pasji. Rzetelnie podchodzi do pracy z dziećmi, ponieważ pragnie ich szczęścia oraz rozwoju. Pokazuje dzieciom, że nauka może być zabawą, przez co przedszkolaki chętnie biorą udział w zajęciach. Ma świetny kontakt z dziećmi. Jest osobą uśmiechniętą, energiczną, kreatywną. Wymyśla ciekawe zajęcia, prace plastyczne. Bardzo dobrze przygotowuje dzieci do podjęcia nauki w szkole. Dzieci darzą ją wielką sympatią i zaufaniem.

„Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełnienia błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci są ludzie” - J. Korczak

WIKTORIA - Uwielbia swoje przedszkolaki, praca z dziećmi sprawia jej przyjemność i daje dużo radości. Na co dzień niezwykle ciepła, życzliwa, uśmiechnięta ale też bardzo cierpliwa i konkretna. Stara się w każdym dziecku widzieć wyjątkową osobę o indywidualnych talentach oraz mocnych stronach, jednocześnie zachęcając dzieci do ich rozwijania. Dba o to, aby każdy przedszkolak nauczył się jak być dobrym przyjacielem i jak radzić sobie z emocjami. Uczy przede wszystkim poprzez zabawę. Ma bardzo dużo ciekawych pomysłów i sprawia, że codzienność przedszkolaka jest pełna miłych niespodzianek. A każde dziecko może czuć się bezpiecznie prawie jak w domu.

"Nauczycielem jest ten, kto potrafi z trudnych rzeczy uczynić łatwe” – Ralph Waldo Emerson

ANIA - Jest osobą, która kocha bardzo dzieci i ma na sercu ich uczucia i emocje. Każdego dnia poświęca się dzieciom, organizuje ciekawe zabawy, ćwiczenia i chętnie zabiera je na spacery. Bardzo kreatywnie współtworzy nasze przedszkole. Jako mama trójki dzieci stara się przekładać swoje doświadczenia rodzicielskie na codzienną pracę z dziećmi. Do każdego dziecka podchodzi indywidualnie i z wielkim sercem, zwracającą uwagę na ich uzdolnienia i dopasowując odpowiednie zajęcia. Z zapałem rozwija i doskonali swoje zamiłowanie do pedagogiki.

" Trzeba dzieciom dać serce, piękno i uśmiech, aby nauczyły się kochać ludzi i wszystko co je otacza” – Maria Kownacka

AGNIESZKA  - Nie tylko uczy dzieci języka angielskiego ale sprawia, że język ten jest dla dzieci przyjemnością. Twórczo, kreatywnie i chętnie angażuje się w różne ciekawe zajęcia i przedsięwzięcia odbywające się w przedszkolu. Na co dzień wspiera pracę w grupie starszaków. W codziennej pracy zwraca uwagę na indywidualne potrzeby i predyspozycje dzieci. Interesuje się literaturą amerykańską, a wolne chwile spędza z rodziną podczas aktywnego wypoczynku tj. jazdy na rowerze i rolkach.

"We rise by lifting others” -  Robert Ingersoll

RENIA - Cześć jestem Renia.  W przedszkolu pracuję od września 2023 r. na stanowisku pracownik gospodarczy. Jestem empatyczna, troskliwa i opiekuńcza. Lubię pracę z ludźmi. W każdym dniu stawiam czoła nowym wyzwania. Znam i uwielbiam wszystkie dzieci przedszkola, są wyjątkowe.

Zasłyszane: "Im więcej bierzesz, tym mniej masz."