Grupa starszaków

Jesteśmy grupą mieszaną zw. starszaków 5 i 6 letnich.

Grupa nasza nie jest bardzo liczna, dzięki czemu nasza pani poświęca indywidualną uwagę każdemu z nas, dostosowuje program do indywidualnych naszych potrzeb, a my wszyscy możemy aktywnie brać udział w zajęciach. Czujemy się wtedy komfortowo, bezpiecznie, dużo się komunikujemy i rozwijamy umiejętności społeczne i empatię.

Mamy ciekawe i kreatywne zabawy dydaktyczne, zajęcia plastyczne, zajęcia muzyczne, zajęcia sportowe, eksperymenty sensoryczne. Uczymy się zasad współpracy, koleżeństwa i wspólnoty,  nie tylko w swojej grupie ale też w grupie koleżanek i kolegów młodszych. Często wykorzystujemy elementy pedagogiki Montessori.

Dzieci 6 letnie przygotowują się do szkoły. Dlatego realizujemy podstawę programową opartą głównie na grach, zabawach, doświadczeniach, projektach tematycznych oraz programach i projektach innowacyjnych opracowanych przez nauczycieli naszego przedszkola. Często uczymy się na świeżym powietrzu. Wykorzystujemy nowoczesny sprzęt i nowoczesne technologie.

Codziennie uczymy się języka angielskiego realizując Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności "Dwujęzyczne dzieci/ Bilingual Future ".

Gdy pójdziemy do szkoły:

- będziemy mieć rozwinięte emocje społeczne,

- będziemy potrafili współpracować w grupie, budować relacje i dzielić się z innymi,

- będziemy potrafili wyrażać swoje potrzeby i emocje oraz rozpoznawać je u innych,

- będziemy znać dużo słów,

- będziemy potrafili płynnie komunikować się z rówieśnikami i dorosłymi,

- będziemy potrafili rozwiązywać proste konflikty,

- będziemy przygotowani do nauki w szkole, gdyż mamy wiedzę z matematyki, liczymy, znamy litery, nawet zaczynamy czytać i pisać,

- będziemy kochać książki aby zdobywać wiedzę i przenosić się w inny świat,

- będziemy wysportowani, zręczni i sprytni,

- będziemy pięknie śpiewać, tańczyć i poruszać się twórczo do muzyki,

- będziemy potrafili bawić się prostymi i nowoczesnymi zabawkami i narzędziami,

- będziemy potrafili wykonywać proste i niektóre trudne czynności samoobsługowe,

- na pewno będziemy bardzo kreatywni w działaniach plastycznych, technicznych, konstrukcyjnych wykorzystując różnorodne dostępne przedmioty, materiały i zabawki.

- będziemy pamiętać, że rodzina jest Bogiem silna,